Co to jest zalotka?

1

Zalotka to jest niewielki przyrząd kosmetyczny, którego używa się, by podkręcić rzęsy. Swoim kształtem przypomina nożyczki, które zakończone są końcówką w kształcie łuku, którą zaciska się na rzęsach. Do wyboru są zalotki mechaniczne i elektryczne.

Zalotka to jest niewielkie urządzenie kosmetyczne, które można znaleźć w wielu damskich kosmetyczkach. Dzięki niej można szybko i efektownie podkręcić rzęsy nadając spojrzeniu charakteru i wyrazu. Zalotka jest łatwa i wygodna w użyciu. Przypomina małe nożyczki, jednak zamiast ostrza ma specjalne blaszki, które zaciska się na włoskach wokół oczu. Po użyciu zalotki rzęsy są nie tylko podkręcone, ale wyglądają także na dłuższe i grubsze. Najbardziej spektakularny efekt widoczny jest na długich, gęstych rzęsach, wówczas nie trzeba często nawet używać tuszu w celu ich dodatkowego podkreślenia.

Jak używać zalotki?

Zalotka to jest sprzęt, którego użycie jest dość proste. Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach, bowiem nieumiejętne użycie może osłabić, a nawet zniszczyć włoski wokół oczu. Ważne jest to, by używać jej na oczyszczone dokładnie rzęsy – nigdy na pomalowane tuszem. Koniecznie należy też sprawdzić, czy z końcówki zalotki nie spadła ochrona wykonana z gumowego tworzywa, która chroni przed połamaniem rzęs.

Co to jest zalotka?

Najlepszy efekt zalotnego spojrzenia (stąd pochodzi bowiem nazwa „zalotka”) osiągnie się lekko ją podgrzewając (np. suszarką), jeśli jest metalowa. Na rynku są dostępne zalotki elektryczne (na baterie) już z funkcją podgrzania. Końcówkę przyrządu zaciskamy na rzęsach i trzymamy tak około pół minuty, nie wolno jej wówczas przesuwać, ani ją poruszać. Otwieramy zalotkę i rzęsy już powinny być pokręcone. Dla jeszcze lepszego efektu warto następnie pomalować włoski wokół oczu tuszem podkręcającym. To je także dodatkowo utrwali.

Zalotka może mieć różną wielkość. Warto wybierać taką, która zarazem obejmie całe rzęsy – jej użycie będzie dużo wygodniejsze, a stylizacja włosków wokół oczu – bardziej precyzyjna. Najlepsze są przyrządy metalowe (są trwalsze), z kolei plastikowe mogą przyciągać ceną, aczkolwiek wielu użytkowników twierdzi, że ich użycie jest trudniejsze.

Zalotka musi być czyszczona po każdym użyciu, bowiem zbiera się na niej, a dokładnie na końcówce, którą przykłada się do rzęs, kurz i zanieczyszczenia. Jeśli nie będzie sterylna może dojść do podrażnienia oka, a w skrajnych przypadkach – reakcji alergicznej. Zaleca się także, by wymieniać przyrząd co kilka miesięcy.

Dobrej jakości zalotka, prawidłowo użyta, nie niszczy rzęs i nie szkodzi im.

Skąd się wzięła zalotka?

Zalotka to jest przyrząd, który powstał stosunkowo niedawno, bowiem w latach 30. XX wieku. Jej stworzenie przypisuje się dwóm mężczyznom – Williamowi McDonellowi z Nowego Jorku i Williamowi Josephowi Beldue z firmy Kurlash Co. Do dziś niewiadomo, który z wynalazców był pierwszy. Wiadomo jednak, że w obu przypadkach pomysł zrodził się dzięki wszechobecnej modzie na stosowanie kosmetyków do rzęs, który miały nadać spojrzeniu wyrazistości. Ówcześnie powstała zalotka niemalże niczym nie różni się od tej, która jest dziś. Była zazwyczaj wykonana ze stali chirurgicznej, jednak wtedy nie miała zabezpieczającej rzęsy gumki na końcówce.

Podziel się.

Jeden komentarz

  1. Pytanie o zalotkę zawsze kojarzy mi się z filmikami typu co wiesz o kobiecie kierowanych do mężczyzn. Mój chyba do tej pory myśli, że zalotką obcina się rzęsy haha

Zostaw odpowiedź