Co to jest mikrodermabrazja?

0

Mikrodermabrazja to jest zabieg kosmetyczny nazywany kontrolowanym mikropeelingiem. Polega na użyciu mikrokryształków, które ścierają martwe warstwy naskórka. Poleca się go m.in. osobom z zaskórnikami, bliznami i przebarwieniami, bowiem skutecznie oczyszcza skórę

Mikrodermabrazja to jest jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Polega on na dogłębnym oczyszczaniu skóry. Nazywa się ją również kontrolowanym mikropeelingiem, bowiem w przeciwieństwie do dermabrazji kosmetolog może kontrolować i zarazem dopasowywać jak mocno i jak głęboko chce zetrzeć naskórek. Może być wykonana tak naprawdę na dowolnej partii ciała, aczkolwiek najczęściej wybiera się twarz, dekolt, szyję oraz nieco rzadziej – plecy. Czy każdy może z niej korzystać?

Na czym polega mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezbolesnym. Na twarz nakłada się specjalne kosmetyki i później złuszcza się skórę przy użyciu specjalnych głowic. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej – na głowicach są pierścienie zrobione z diamentu (naturalnego bądź sztucznego). Z kolei mikrodermabrazja korundowa polega na ścieraniu naskórka tlenkiem glinu, czyli korundu. Najmniej popularna jest mikrodermabrazja tlenowa, gdzie wykosztuje się tlen i sól fizjologiczną.

Podczas zabiegu skóra jest jakby „zasysana”. Dla najlepszych efektów zaleca się wykonywanie go kilkukrotnie co 3-4 tygodnie. To, ile ich trzeba należy skonsultować z kosmetologiem bądź dermatologiem, który oceni potrzeby skóry.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja – dla kogo?

Mikrodermabrazja to jest zabieg, który tak naprawdę przyda się niemalże każdemu. Mało kto może się pochwalić idealnie czystą skórą bez żadnych problemów. Mikrodermabrazja polecana jest jednak przede wszystkim osobom, które mają rozszerzone pory, zaskórniki, prosaki, trądzik, przebarwienia, blizny, rozstępy i u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Mikrodermabrazja jest także często wykonywana przed zabiegami laserowymi bądź z użyciem kwasów czy fal radiowych. Znacząco poprawia wchłanianie się składników aktywnych, więc efekty zabiegów są dużo lepsze.

Zalety mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to jest zabieg, który niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim oczyszcza skórę, ale nie tylko. Silnie ją odżywia, dotlenia, poprawia koloryt, zwiększa elastyczność i wchłanialność składników aktywnych, redukuje trądzik, usuwa zaskórniki oraz prosaki, sprawia, że zmarszczki robią się płytsze i mniej widoczne, podobnie jak blizny. Do tego poprawia ukrwienie skóry i pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra jest odmłodzona i bardziej napięta.

Komu zabieg nie jest wskazany?

Mikrodermabrazja to jest zabieg, który nie powinien być wykonywany u osób, które mają rany oraz poważne problemy skórne. W tym drugim przypadku należy skonsultować się ze swoim dermatologiem, czy mikropeeling nie będzie szkodliwy. Mikrodermabrazja nie jest wskazana także osobom mającym bakteryjne lub wirusowe zapalenie skóry.

Przed mikrodermabrazją nie powinno się depilować skóry, ani opalać jej, bowiem wówczas łatwiej o podrażnienia.

Podziel się.

Zostaw odpowiedź